Home / Маркетинг

Category Archives: Маркетинг

Feed Subscription

Морничава реклама потсетува за опасната страна на социјалните мрежи

Морничава реклама потсетува за опасната страна на социјалните мрежи

Рекламната агенција Y & R Мексико ја создаде оваа незаборавна видео реклама со која успеа да го привлече меѓународното внимание кон проблем кој влијае на сите засегнати страни во светот.

Read More »

Блаже Аризанов (@StayUncle) еден од говорниците на CareerLaunch 2.0

Блаже Аризанов (@StayUncle) еден од говорниците на CareerLaunch 2.0

Блаже Аризанов е млад претприемач од Струмица кој последниве 5 години е дел од ентузијастички тим на професионалци кои стојат позади една од најдобрите старт ап компании во Њу Делхи, Индија - StayUncle.

Read More »

Блумберг: Сопственикот на Amazon е вториот најбогат човек во светот

Блумберг: Сопственикот на Amazon е вториот најбогат човек во светот

Основачот и директор на компанијата за онлајн трговија Amazon Џеф Безос се издигна на второто место во рејтингот на најбогатите луѓе во светот на местото на американскиот финансиер Ворен Бафет.

Read More »
Scroll To Top