Home / Филм

Category Archives: Филм

Feed Subscription

Среќен роденден Ал Пачино!

Среќен роденден Ал Пачино!

Американскиот актер со сицилијанско потекло Алфредо Џејмс Пачино, познат во целиот свет како Ал Пачино, денес полни 77 години. Тој е роден во њујоршкиот кварт Бронкс на 25 април 1940 година во семејството на Салваторе и Роуз Пачино.

Read More »

Star Wars: Најгледаниот трејлер во моментот во светот

Star Wars: Најгледаниот трејлер во моментот во светот

Најгледан трејлер во светот во моментов - тоа е видеото за "Војна на ѕвездите". Трејлерот беше прикажан на конференција во Орландо, Флорида, по повод 40-годишнината од појавата на првата епизода на вселенската сага.

Read More »

ФОТО+ВИДЕО: Новите костуми на ликовите од “Игра на троновите”

ФОТО+ВИДЕО: Новите костуми на ликовите од “Игра на троновите”

Во љубопитното видео во кое ликовите од различни филмови на НВО го пеат интрото кон серијата "Игра на престолите/ троновите", телевизискиот канал не запознава и со некои од новите костуми на главните актери во историската фантастична сага.

Read More »

Овој филм им објаснува на гледачите како се чувствуваат децата со аутизам

Овој филм им објаснува на гледачите како се чувствуваат децата со аутизам

Националната асоцијација на аутистите во Велика Британија го претстави овој нов, добро изработен филм, со кој се стреми да ги објасни на јавноста чувствата на девојка со аутизам и начинот на кој таа го перцепира светот.

Read More »

ВИДЕО: Низ очите на змејот, или каде се снима “Game of thrones”

ВИДЕО: Низ очите на змејот, или каде се снима “Game of thrones”

Серијата "Игра на престолите/ троновите" (Game of Thrones) е една од најуспешните во последните неколку години. Индикативни се 38-те негови награди "Еми" и четирите номинации "Златен глобус" за најдобра драмски серија.

Read More »

“Дизни” одби да ја отстрани геј сцената од “Убавицата и ѕверот”

“Дизни” одби да ја отстрани геј сцената од “Убавицата и ѕверот”

Новата играна екранизација на приказната "Убавицата и ѕверот" нема да се епитува по кината во Малезија, откако креаторот "Дизни" одби да ја отстрани озлогласената "геј сцена", која предизвика превирања меѓу конзервативните и верски заедници, пренесува "Ројтерс".

Read More »
Scroll To Top