Home / Архитектура

Category Archives: Архитектура

Feed Subscription

JR постави двајца атлети во Рио во пресрет на Олимписките игри

JR постави двајца атлети во Рио во пресрет на Олимписките игри

Познатиот француски уличен уметник JR повторно во акција, овој пат со две џиновски инсталации на спортисти во Рио де Жанеиро во пресрет на претстојните Олимписки игри на кои градот ќе биде домаќин.

Read More »

ВИДЕО: Изградил куќа за само 180 евра

ВИДЕО: Изградил куќа за само 180 евра

Човекот со име Мајкл Бак изградил куќа во селото Dedington во Англија, која го чинела само 180 евра! Ова е навистина генијална идеја и нешто за кое досега не сме навикнати да слушаме.

Read More »
Scroll To Top