Home / Музика

Category Archives: Музика

Feed Subscription

ПРОМО: Владо’Yo – Последен чекор

ПРОМО: Владо’Yo – Последен чекор

Веќе знаете дека порталот Strumica Online секогаш била отворена за промоција на младите успешни уметници од градот и државата. Во денешната викенд промоција го презентираме најновото од нашиот хип-хоп/ рап артист Владо'Yo.

Read More »

ПРОМО: „Оваа земја“ – PAX feat Иван Раденов

ПРОМО: „Оваа земја“ – PAX feat Иван Раденов

Одличен ден за промоција на едно ново авторско дело, соработка на PAX и Иван Раденов. Песната е комплетно дело на Трајко Симоновски Таци, а денес за прв пат се промовира на социјалната мрежа YouTube.

Read More »

Bhooteshwara Events подготвени за мајскиот фестивал на отворено во „Бел рај“

Bhooteshwara Events подготвени за мајскиот фестивал на отворено во „Бел рај“

Bhooteshwara Records & Events, Mosaic collective и нивниот посветен тим, за сите оние љубители на електронскиот звук и природата да бидат максимално задоволни го организираат првиот фестивал на отворено за оваа година.

Read More »

Промоција на книга за Шопен од Даница Стојанова

Промоција на книга за Шопен од Даница Стојанова

На 9 март, во клубот на Младинскиот културен центар со почеток во 19,30 часот, ќе се одржи промоција на книгата „Фредерик Шопен поетот на музиката“, чиј автор е македонската уметница, пијанистката Даница Стојанова.

Read More »
Scroll To Top