Home / Мода / Едни од најпознатите парчиња за оваа сезона

Едни од најпознатите парчиња за оваа сезона

- Атипичниот капут и фустан од Cèline ги освои стилистите

a1

Капутот од Cèline стана еден од најпознатите парчиња оваа сезона од повеќе причини. За прв пат по ревијата беше забележан во март, кога критичарите ја обвинија дизајнерката за плагијат и нејзиниот капут со заврзани ракави го поврзаа со сличен капут од Geoffrey Beene од 2004 година. По долгите спорови и искази, скандалот се смири, а креацијата на Phoebe Philo остана еднакво привлечна на многу фешанисти, за што сведочи огромниот интерес.

Сите познати модни магазини, капутот, но и фустанот на Cèline го имаа на страниците на своите едиторијали, а парчињата одлично прилегаа и на “tomboy” тип на девојка каква што е Sam Rollinson, на нежната Doutzen Kroes, но и во комбинација со детското лице на Sasha Pivovarova.

Во септември фустанот се појави и во street style репортите, како што е Anna Dello Russo.
Заклучокот е само еден – без разлика на можноста за плагијат, овие парчиња ја освоија модната сцена.

z3

About AnMary

Моден дизајнер.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top