Home / Uncategorized / ГАЛЕРИЈА: Неверојатни фотографии на луѓе со брада и мустаќи

ГАЛЕРИЈА: Неверојатни фотографии на луѓе со брада и мустаќи

Фацијалната коса или брадата се шири насекаде во светот во моментот. Иако некои типуваа дека оваа лето модата ќе исчезне, се излажаа. Погледнете наоколу и ќе видите луѓе кои имаат многу добро негувани бради, но има и такви со непослушни форми и димензии.

b10

Но, знаете ли дека постои нешто што се вика Национално првенство за брада и мустаќи? Да постои! На 4-тото годишно првенство кое се одржува во Њу Орлеанс и Лас Вегас, локалниот фотограф Грег Андерсон решил да го следи овој бизарен спектакл на фацијалната коса со помош на неговиот објектив. Мета биле сите оние кои парадирале пред неговата камера.

ПОГЛЕДНЕТЕ: Пет помалку познати придобивки од носењето на брада

На првенството биле вклучени околу 150 натпреварувачи од САД, Велика Британија и Канада, кои се натпреварувале во 17 различни категории. Ако сакате да видите повеќе, тука е гигантската галерија на 164 портрети од настанот.

Тука се нашите омилени …

ПОГЛЕДНЕТЕ: Најоткачените бради во светот

Нешто пораzлично од градот...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top