Home / Видео / РЕКЛАМА: „Ангелите во Рим“ – новогодишната колекција на Victoria’s Secret

РЕКЛАМА: „Ангелите во Рим“ – новогодишната колекција на Victoria’s Secret

Надреалните и најубави модели на американската марка за долна облека Victoria’s Secret повторно ги исполнија очите на обожавателите во традиционалната божиќна телевизиска реклама на брендот.

3aa_232

Вистинско уживање. Оваа година видеото е снимено во снежниот Рим, што го прави уште и исполнето со стил и елеганција. Учествуваат поголемиот дел од сегашните 15 “ангели” на Victoria’s Secret – моделите, нејзини рекламни лица ангажирани постојано да ги покажат естетските и извонредни уметнички збирки на брендот.

Меѓу девојките во кадрите од Вечниот град се заробени Принс, Лили Олдриџ, Марта Хант, Џасмин Туукис, Тејлор Хил и Адријана Лима.

Саундтракот за рекламата е песната на Тејлор Свифт “This Love”.

“Најубавиот подарок за сите е љубовта, но помалку зачудувачка е и долната облека која никогаш не му штети на никого”, истакнуваат од Victoria’s Secret.

Нешто пораzлично од градот...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top