Home / Галерија / ГАЛЕРИЈА: Ангелите на Victoria’s Secret во Париз

ГАЛЕРИЈА: Ангелите на Victoria’s Secret во Париз

Сјај и тантели, соблазност и убавина завладеа во Париз за време на годишната модна ревија на светски познатата американска марка за долна облека Victoria’s Secret. За прв пат оваа година шоуто се одржа во Париз – Градот на љубовта и романтиката.

Victoria's Secret

Victoria’s Secret

На модна писта дефилираа уште еднаш “ангелите” Адријана Лима, Кендал Џенер, сестрите Џиџи и Бела Адид, Алесандра Амброзини, Ирина Шејк, Лили Олдриџ и др. Спектакуларното шоу беше посетено од голем број познати личности од шоу-бизнисот – актери, музичари, дизајнери. Дел од екстравагантниот спектакл станаа и ѕвездите Лејди Гага, Бруно Марс и Викенд кои пееја на сцената, меѓу убавите модели, раскошниот декор и уште помагичните креации.

Victoria's Secret

Victoria’s Secret

Традиционално беше прикажан и уникатен градник, опшиен со илјадници скапоцени камења. Негов дизајнер е златарот Еди Борг. Накит во вредност од 3 милиони долари беше прикажан од моделот Џасмин Тукс.

Потопете се во волшебна атмосферата на спектакуларното шоу на Victoria’s Secret со следнатата фото галерија која ја одбравме за вас.

Victoria's Secret

Victoria’s Secret

Нешто пораzлично од градот...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top