Home / Живот / 10 омилени изрази на претставниците на хороскопските знаци

10 омилени изрази на претставниците на хороскопските знаци

Постојат илјадници хороскопи кои се обидуваат да ја дефинираат основната карактеристика на знаците. Дали оваа листа на изрази ги претставува вашите карактерни особини заклучете сами. Уживајте!

zodiac_shutterstock_204019498

 • Овен:

1. Подобро не спори со мене.
2. Прво ќе го направам тоа, а потоа ќе размислувам.
3. Таму каде останатите запираат, јас притискам гас.
4. Ќе бидам вечно млад.
5. Направете го тоа како мене – и без тоа нема да го направите подобро.
6. Најтешко е да ислуша соговорникот до крај.
7. Упорноста не е порок.
8. Лесно е да се контролира ситуацијата, комплицирано е – сопствените емоции.
9. Еден овен е добро, два се премногу.
10. Не напаѓам прв, но не дај Боже да ме засегнат.

 • Бик:

1. Не ми е жал за парите што ги потрошив, жал ми е за патот што го изодив.
2. Не ми треба туѓо, но не го допирајте моето.
3. И најлошиот мир е подобар од најдобрата кавга.
4. Не го вознемирувај оној кој се смирил.
5. Подобро убав тросед, отколку убаво зајдисонце.
6. Јадењето е сериозно нешто.
7. Галено теленце од две мајки цица.
8. Кога си вториот економист по сила.
9. Не можам да поднесам еднодбевни “запалки“!
10. Дегустатор – ова е вистинската моја вокација.

 • Близнаци:

1. Денес не сум таков како вчера.
2. Кој ja владее ситуацијата, ja владее инфомациjaта.
3. Еден ум е добaр, два – уште подобро, особено ако припаѓаат на ист човек.
4. Фигаро тука – Фигаро таму.
5. Одете, како и сите производи не смеете да останете со изминат рок.
6. Еден телевизор, еден телефон во куќата – добро, а три уште подобро.
7. Кој не успеал, тој задоцнил.
8. Движете се низ животот како скутер на вода – без да потонете, ама затоа пак најбрзо што можете.
9. На пазарот не одговарам за пазарувањето.
10. Го сакам количеството бидејќи за квалитетот не ми останува време.

 • Рак:

1. Мојот дом е мојот замок.
2. Да ги газам другите е вистинската моја вокација.
3. Од сè на светот најдобро е да го запазиш трпението.
4. Оној кој умее да ме дочека, постигнува ништо.
5. Средба со пријателите дома, а не во кафетерија.
6. Ништо не ја грее така душата како погледот кон целосно полн фрижидер.
7. Подобро заштеди и трпи, но нешто убаво купи.
8. Тешко се живее таму каде што нема каде да се скриеш.
9. Го носам насекаде минатото на својот грб.
10. Зар едно палто се троши за 20 години?

 • Лав:

1. Ќе ве понесам кон светлата далечна шир.
2. Подобро да помагаш, отколку да ти помагаат.
3. Добри манири – половина успех.
4. Сонцето сјае за Лавовите.
5. Подобро убава позицијата и кабинет отколку добра плата.
6. Сакам да освојувам многу, но и да трошам многу.
7. Подобро да имаш дома Ројал, отколку пијанино – дури и да нема кој да свири на него.
8. Иако имам пријателски изглед, во душата сум диктатор.
9. Ако се прави нешто – нека е големо.
10. Зошто ви е сонцето, штом сум јас со вас?!?

 • Девица:

1. Со труд и трпение сè се постигнува.
2. Скромноста ја краси не само девојката, но и девицата.
3. Секој живее за себе, но служи и на другите.
4. Насекаде е потребен ред – и во мислите и во кујната.
5. Докажи ми дефинитивно логично дека сме создадени еден за друг.
6. Кривиот таван сериозно ме побркува.
7. Во големите нешта се губам.
8. Не можам да ги извадам коските на цела кофа цреши.
9. Во секоја Девица се крие вистинска дама.
10. Мухоморката (аманита мускарија) мора задолжително да “вади“ очи, а белата печурка и така си е добра.

 • Вага:

1. Без партнер сум како без раце.
2. Најспротивното нешто е да се спори.
3. Победувај согласувајќи се.
4. Принципиелни се само будалите
5. Ќе вклучам кој и да е во што и да е.
6. Убавината ќе го спаси светот.
7. Сè треба да се прави со расположение.
8. Најтешко е да направиш избор.
9. Не над сите \ “i \” треба да се стави точка.
10. И сега не знам дали сум за сините или за црвените.

 • Шкорпија:

1. Штета е кога нема кого да боцнеш.
2. Секој настан е како каучот: во него секогаш има скриени пружини.
3. За насмевка треба да има сериозна причина.
4. Можеш да се ослободиш од сè, но не и од сопствените страсти.
5. Ги пеам своите љубовни песни на бојното поле.
6. Не секој може да го издржи мојот поглед.
7. Моите страсти ретко се појавуваат надвор – како ајкула, која ретко излегува на површината.
8. Светот ќе пропадне без витези.
9. Не се појавиле сите ловци на овој свет!
10. Личам на кактус – мојот волшебен цвет се отвора само за избрани.

 • Стрелец:

1. Треба да има многу добри луѓе.
2. На кого сум должен му простувам сè.
3. Најпрекрасен одмор е патување околу светот.
4. Главното во проблемот е неговата големина.
5. Не е можно некој да ми се лути.
7. Грижа на совеста? Што е тоа???
8. Обврските и задачите ги красат само просечните луѓе.
9. Глупаво е да се грижите однапред. Дајте да ги поправиме работите.
10. Кој не си ги исполнува обврските едноставно мора да ги исполни.

 • Јарец:

1. Не сум коњче, ниту тркачки коњ. Јас сум маратонец.
2. И сам воин е воин.
3. Не го крши законот – некој ќе го направи тоа, но ќе те фатат тебе.
4. На мене ми треба малку. Мојот имот е огледало на моите успеси.
5. Животот личи на воз кој пристигнува на секоја станица на точно закажаното време.
6. Пријатно е да мислиш за далечни земји додека си седиш дома.
7. Вистинскиот Јарец се препознава како коњакот – по тоа колку е одлежан.
8. Вреди цел живот да целиш кон врвот, дури и само за да плукнеш еднаш подолу во ниското.
9. Само јас се подмладувам со годините.
10. Полека, полека, но кога фатам – не пуштам.

 • Водолија:

1. Колку е досадно да личиш на другите!
2. Штом сум те измислил, стани таков каков што сакам.
3. Предрасудите се измислица на будалите.
4. Иднината едноставно мора да биде прекрасна.
5. Тешко е да бидеш ангел, но треба!
6. Добрата намера е поважна од добрите дела.
7. За да станеш иноватор мора прво да ги заборавиш традициите.
8. Секс? Во животот има и поважни работи.
9. Прво пријателите, потоа семејството … ако се разбира остане време.
10. Нема подобар и пободар од мене.

 • Риби:

1. Да почувствуваш е поважно отколку да помогнеш.
2. Не можам да се откажам од алкохолот, како и рибата од водата.
3. Редоследот е измислен од досадна луѓе.
4. Не одложувај за утре она што може да се одложи за задутре.
5. Малку ли е дека сум ветил …
6. Да брзаш додека работиш е сеедно да голташ без џвакање.
7. Подготвен сум да дознаам за сите, само не и за себе.
8. При бура врбата се наведнува, а дабот паѓа.
9. Сите знаат дека сум зафатен, но малку знаат со што точно.
10. Не ме заглавувајте и притискајте! Ќе ви се протнам како риба!

Нешто пораzлично од градот...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top