Home / Сајбер / Apple пушта 3 нови лаптопи?

Apple пушта 3 нови лаптопи?

Apple планира да претстави во почетокот на идниот месец три нови модели на лаптопи, пренесуваат медиумите, повикувајќи се на информации на Блумберг.

gettyimages-614275842

Според извори, пораката ќе биде испратена на годишната технолошка конференција во Сан Хозе (Калифорнија), која ќе се одржи од 5 до 9 јуни.

Компанијата ќе пушти MacBook Pro со процесор Kaby Lake, производство на Intel. По дизајн на компјутерот ќе се разликува малку од претходниот модел. Покрај тоа, ќе бидат претставени и лаптоп MacBook со 12-инчен дисплеј и надграден MacBook Air исто со нов процесор.

Официјални коментари од Apple и Intel засега нема.

Save

Нешто пораzлично од градот...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top