Home / Мода / Џорџ Клуни во точкастиот свет

Џорџ Клуни во точкастиот свет

- Новото издание на “W” магазинот посветено на уметноста

x1

На насловната страна на магазинот “W” се појави Џорџ Клуни (George Clooney) каков сеуште го немаме видено, а сето тоа пред очите на 5 прекрасни жени.

x2

Неговиот Giorgio Armani костим, кошулата и обувките во свој препознатлив точкаст стил во креација на Yayoi Kusama. И сето тоа се случуваше пред објективот на Emma Summerton. Во интервјуто на контроверзната новинарка Lynn Hirschberg, Џорџ откри детали за новиот филм “The Monuments Men”.

Со Yayoi Kusama, на styling едиторијалот во свој својствен стил имаа влијание и уметниците Marilyn Minter, Catherine Opie, Karen Kilimnik, а Tracey Emin на актерот му постави 15 прашања во кои George откри многу занимливости за себе.

x3

x4

About AnMary

Моден дизајнер.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top