Home / Дизајн / Најоткачените костими за капење, Mara Hoffman

Најоткачените костими за капење, Mara Hoffman

Њујоршката дизајнерка Mara Hoffman го лансираше нејзиниот лејбл во 2000-та. Додека студираше на престижниот Central Saint Martins College of Arts and Design во Лондон, Hoffman го разви нејзиниот препознатлив стил, естетски силно фокусиран на принтови.

aa1

Повторливи цртежи со мотиви од природата, митологијата и мистицизам, Hoffman често црта инспирации од нејзините патувања насекаде околу светот.

Според мене, таа е најдобрата во тоа и сосема заслужено ја дели титулата „Queen of prints“ заедно со грчката дизајнерка Mary Katrantzou.

Ова е само дел од нејзината Пролет/Лето 2014 колекција, за да ги погледнете и останатите колекции, аксесоари, или пак да купете парче уникатна облека посетете ја нејзината веб страна.

About AnMary

Моден дизајнер.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top