Home / Мода / Овие сандали се “must have” оваа сезона

Овие сандали се “must have” оваа сезона

Трендот за кој веќе долго време се пишува по модните портали и блогови со брзината на светлината станува прав пролетно “must have“. Минатото лето светските модни блогери, познати по својот минималистички стил, направија камбек на популарните “Birkenstock“, носејќи ги со сите можни модни комбинации.

51

Од траперки и спортски панталони до костуми и фустани, овие сандали станаа главни кога се работи за street style комбинации. Тие се појавија и во дизајнерските колекции на дизајнерските имиња: Celiné, Givenchy, Marni, Giambattista Valli и high street брендовите: Zara, Topshop, Asos и многу други.

Givenchy

Givenchy

Иако мислењата за нив се поделени, додека светските фешнисти или модни агенти ги сметаат за право ‘statement’ парче, на нашата сцена сеуште се немат појавено. Сепак веруваме дека со доаѓањето на топлите денови, ќе бидат присутни и на нашата сцена.

Zara

Zara

Giambattista Valli

Giambattista Valli

Birkenstock

Birkenstock

Topshop

Topshop

Birkenstock

Birkenstock

Asos

Asos

Birkenstock

Birkenstock

About AnMary

Моден дизајнер.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top