Home / Мода / ВИДЕО: Никол Кидман во реклама на Jimmy Choo

ВИДЕО: Никол Кидман во реклама на Jimmy Choo

Една од најпознатите ѕвезди на Холивуд – Никол Кидман, сними реклама за луксузниот бренд на чевли Jimmy Choo. Таа учествува во фотосесијата и видео со кои привлече доста внимание и прегледи на youtube.

5aa_0

Врзувањето на актерка од нејзината величина со брендот на чевли е тоа што таа е позната во цел свет, поточно во високиот сегмент на клиенти и уште повеќе популарните чевли поради користење во филмската индустрија и филмовите како “Сексот и градот”, а тоа по претпоставка е рецепт за успех во рекламирањето.

Кампањата со Кидман сепак си доби и посебни критики. Главната е дека во сликите од фотосесијата сликата на актерката изгледа премногу фотоманипулирана. “(Овде) таа лесно може да биде помешана со некој друг кој не е Никол Кидман, односно станува збор за некоја платинасто руса тинејџерка манекенка, наместо тоа да биде перфектно убавата, природно руса 46 годишна жена, која имаше роденден минатата недела пример”, коментираат од Adweek.

Видеото со актерката е исполнетo со атмосфера како во моден спот кој ја покажува есенската колекција на женски и машки чевли на Jimmy Choo. Еве го овде!

Што мислите?

Нешто пораzлично од градот...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top