Home / Галерија / Ексклузивна фотосесија на Катерина Урдова

Ексклузивна фотосесија на Катерина Урдова

Ја имате специјалната можност да ги видите фотографиите од оваа уникатна фотосесија на Катерина Урдова. Подготвувана е за новиот каталог кој е изработен во Пекинг, за престојната есен/ зима сезона, 2013/ 2014 година.

img2_src_8283280

Струмичанката Катерина Урдова својата кариера како модел ја започна уште на 14 години, а во досегашното искуство со модните писти и манифестации успеа да биде лице кое ќе промовира колекции на огромен број македонски и странски модни дизајнери. Досега учествувала на ревии и модни манифестации во Србија, Италија, Франција, Кина, Северен Кипар, Турција и тн.

Амбициозна, провокативна, убава, во моментот е на работен престој во Пекинг, Кина. На само еден ден пред модната недела таму, пренесуваме екслузивни фотографии. Погледнете!

img2_src_8283278

img2_src_8283282

img2_src_8283279

img2_src_8283281

Нешто пораzлично од градот...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top