Home / Tag Archives: град

Tag Archives: град

Feed Subscription

Најскапите градови за живот во Западна Европа

Најскапите градови за живот во Западна Европа

Economist Intelligence Unit го претстави овогодинешниот извештај за цената на живот во водечките светски градови. Тој издвојува кои се најголемите населени места во 2017 година, во кои е најевтино и најскапо да се живее.

Read More »

ГАЛЕРИЈА: Зимските пејзажи на градот низ објективот на Георги Кончалиев

ГАЛЕРИЈА: Зимските пејзажи на градот низ објективот на Георги Кончалиев

Подгответе ги сите ваши сетила за да се опуштите и да уживате во фотографиите на Георги Кончалиев и да се препуштите на неверојатната зимска магија, видена токму низ објективот на неговата фото камера.

Read More »
Scroll To Top