Home / Tag Archives: листа

Tag Archives: листа

Feed Subscription

Блумберг: Сопственикот на Amazon е вториот најбогат човек во светот

Блумберг: Сопственикот на Amazon е вториот најбогат човек во светот

Основачот и директор на компанијата за онлајн трговија Amazon Џеф Безос се издигна на второто место во рејтингот на најбогатите луѓе во светот на местото на американскиот финансиер Ворен Бафет.

Read More »

Најдобрите 10 аеродроми за 2017 година

Најдобрите 10 аеродроми за 2017 година

Кои се десетте најдобри аеродроми за 2017 година објави пред само неколку денови независната британска компанија Skytrax - долгогодишен креатор на најпрестижната и објективна оценка во меѓународната авијација.

Read More »

Најскапите трговски улици во светот за 2016 година

Најскапите трговски улици во светот за 2016 година

Најскапата трговска улица во светот за година втора година по ред останува врвот на 5-та авенија во Њујорк со 2411 € по метар квадратен просечна месечна кирија, а во Европа - Шанз Елизе во Париз со 1104 € по метар квадратен.

Read More »

#МУЗИКА: Dj Maggie за Strumica Online: EnTrance of the Void

#МУЗИКА: Dj Maggie за Strumica Online: EnTrance of the Void

Почитувани читатели и фанови на Strumica Online, со огромно задоволство сакаме да ве информираме дека на нашата dj листа од денес се придружува и музичкиот продуцент и dj Maggie.

Read More »
Scroll To Top