Home / Tag Archives: порака

Tag Archives: порака

Feed Subscription

Работи што мораме да ги кажеме пред да биде предоцна

Работи што мораме да ги кажеме пред да биде предоцна

"Пред околу една деценија колега загина во сообраќајна несреќа додека се враќаше дома од работа. На неговиот погреб неколку лица од канцеларијата, облеани во солзи, кажуваа работи во стилот: "Го сакав толку многу!".

Read More »

Забавни животни набљудувања

Забавни животни набљудувања

Животот нуди длабоки, мудри, добро осмислени пораки кои имаат повисока цел, односно да ве направат подобар човек, но има и такви животни опсервации кои на еден позабавен начин повторно погодуваат во целта на значењето на животот.

Read More »

Нико Розберг како шампион завршува со својата Формула 1 кариера

Нико Розберг како шампион завршува со својата Формула 1 кариера

Германскиот автомобилски натпреварувач од тимот на "Мерседес" Нико Розберг, кој за прв пат оваа сезона стана шампион на Формула-1 изненадувачки објави дека ова е последен турнир во неговата кариера.

Read More »

Хуманитарна изложба по повод 3-ти Декември – Меѓународниот ден на лицата со попреченост

Хуманитарна изложба по повод 3-ти Декември – Меѓународниот ден на лицата со попреченост

На 02.12.2016 г. (петок) со почеток од 18:00 часот во Дом на АРМ - Струмица (холот на приземје), Центарот за поддршка на лица со интелектуална попреченост ПОРАКА - Струмица (ЦПЛИП ПОРАКА – Струмица) ќе организира хуманитарна изложба ...

Read More »
Scroll To Top