Home / Tag Archives: проекција

Tag Archives: проекција

Feed Subscription

Официјално отворање на детската програма „Креираме заедно“

Официјално отворање на детската програма „Креираме заедно“

„Скопје Филм Фестивал“ и „Здружението за поддршка на деца и млади со различности, Сината птица – Скопје“, со задоволство ве канат на официјалното отворање на детската програма „Креираме заедно“ ...

Read More »

“Дизни” одби да ја отстрани геј сцената од “Убавицата и ѕверот”

“Дизни” одби да ја отстрани геј сцената од “Убавицата и ѕверот”

Новата играна екранизација на приказната "Убавицата и ѕверот" нема да се епитува по кината во Малезија, откако креаторот "Дизни" одби да ја отстрани озлогласената "геј сцена", која предизвика превирања меѓу конзервативните и верски заедници, пренесува "Ројтерс".

Read More »
Scroll To Top