Home / Tag Archives: филм

Tag Archives: филм

Feed Subscription

Официјално отворање на детската програма „Креираме заедно“

Официјално отворање на детската програма „Креираме заедно“

„Скопје Филм Фестивал“ и „Здружението за поддршка на деца и млади со различности, Сината птица – Скопје“, со задоволство ве канат на официјалното отворање на детската програма „Креираме заедно“ ...

Read More »

Среќен роденден Ал Пачино!

Среќен роденден Ал Пачино!

Американскиот актер со сицилијанско потекло Алфредо Џејмс Пачино, познат во целиот свет како Ал Пачино, денес полни 77 години. Тој е роден во њујоршкиот кварт Бронкс на 25 април 1940 година во семејството на Салваторе и Роуз Пачино.

Read More »

Излезе краткометражниот филм на Мирна Трпкова – „Убиството на една самоубиствена мисла“

Излезе краткометражниот филм на Мирна Трпкова – „Убиството на една самоубиствена мисла“

Струмичанката Мирна Трпкова неодамна го лансираше својот прв официјален краткометражен филм „Убиството На Една Самоубиствена Мисла“ снимен во Лос Анџелес, Калифорнија.

Read More »

ВИДЕО: Новиот филм на Анџелина Џоли и Бред Пит

ВИДЕО: Новиот филм на Анџелина Џоли и Бред Пит

Целиот свет со нетрпение ја чека премиерата на новиот режисерски труд на Анџелина Џоли, драмата “By the Sea” („Покрај морето“) во кој таа и нејзиниот сопруг Бред Пит повторно се заедно пред камерата.

Read More »
Scroll To Top