Home / Tag Archives: RIP

Tag Archives: RIP

Feed Subscription

Почивај во мир, маестро!

Почивај во мир, маестро!

Светски познатиот музичар Зоран Маџиров почина денеска. Музичарот, кој по потекло е од Струмица, на 7 октомври 2016 година настрада во стравотна сообраќајна несреќа.

Read More »

IN MEMORIAM: Почина Арсен Дедиќ

IN MEMORIAM: Почина Арсен Дедиќ

По речиси една година борба за живот вечерва заплови во вечните води легендата од Шибеник која значеше за мајстор на романтичарскиот живот и музика.

Read More »
Scroll To Top